Giderek daha da dijitalleşen dünyada verilerimizin hassasiyet seviyesi ve önemi giderek artmaktadır.Bu veriler ise gerek yasa ve mevzuatlar gereği gerekse bazı standartlar gereği korunmaya çalışılmaktadır.

Verileri korumak için ise öncelikli olarak onları önem derecelerine göre sınıflandırmak gerekmektedir. Veriket; dijital verilerinizi etiketlemek için etkili çözüm sunar. Emaillerinizi, office dokümanlarınızı, Pdf dokümanlarınızı ve resim/video dosyalarınızı İstenilen seviyede etiketleyebilir,  farkedilebilirliği arttırmak amacıyla renklendirebilirsiniz.

Kurumsal yapınızda farklı hiyerarşik birimler ve farklı sınıflandırma gruplarına ve politikalara ihtiyacınız olabilir. Veriket Grup bazlı sınıflandırma özelliğini destekliyor.Ayrıca politikalarınızı grup bazlı olarak da belirleyebilirsiniz.

Örneğin ARGE biriminize özel bir yapı kurgularken, diğer birimlerinize ayrı yapı kurgulayabilirsiniz.Böylelikle ARGE biriminize daha hassas politikalar oluşturarak buradaki hassas verilerinize özel çözümler üretebilirsiniz.

Bu şekilde sınırsız farklılıkta grupları yönetebilirsiniz.